MEMORIKA* –  to unikalna metoda skierowana na ROZWÓJ PAMIĘCI. Program przeznaczony jest dla dzieci 7-16 lat. Celem kursu jest nauczenie dzieci zarządzania procesem zapamiętywania i przetwarzania informacji za pomocą kilkunastu efektywnych technik.

  • Kurs trwa 3 miesiące – w trybie normalnym oraz  1,5 miesiące – Intensive
  • Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu po 2h lekcyjne z przerwą 15 min – w trybie normalnym oraz 2 razy w tygodniu w trybie Intensive
  • Zajęcia w grupach wiekowych: 7-10 lat i 11-16 lat
  • Specjalnie opracowane podręczniki oraz platforma on-line, wspierająca szybsze opanowywanie technik memoriki, na której dzieci wykonują pracę domową
  • Używane podczas kursu materiały ćwiczą synchronizacje półkul mózgowych
  • Wskażniki pamięci wzrastają kilkakrotnie, a efekty widoczne są już po kilku tygodniach uczestnictwa w zajęciach!

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Do czego dzieciom jest potrzebny ten kurs?

Żyjemy w świecie, gdzie każdego dnia dziecko ma do czynienie z duża ilością informacji. Memorika nauczy dzieci systematyzować i zapamiętywać każdy materiał, a także sprawi, że nauka będzie dla niego łatwa i interesująca.

Co powinno umieć dziecko aby dostać się na ten kurs?

Wymagania wstępne do kursu Memorika to umiejętność czytania, liczenia, pisania i chęci uczenia się.

„Moje dziecko ma dobrą pamięć – po co mu ten kurs?”

Doskonałość nie ma granic! Ludzie, mające świetną pamięć zdobywają dobry zawód i skutecznie się realizują. Ważne jest nie tylko, aby móc zapamiętać, ale także pracować z materiałem w procesie zapamiętywania. Dziecko nauczy się zapamiętywać informacje w niestandardowy sposób, który rozwinie jego długoterminową pamięć.

*Słowo „Memorika” pochodzi z angielskiego słowa „memory”-pamięć