Pracownia ikony powstała w 2011 roku, początkowo w Opactwie w Tyńcu jako „Sakralia”, a dziś jest rodzinną pracownią wchodzącą w portfolio Twórczej Zagrody. Ikona krzyża to najczęściej zamawiany prezent na różne okoliczności: chrzest, komunię, ślub…

Ikona świętego patrona cieszy się od lat wyjątkową popularnością. Szczególnie sakramenty chrztu i bierzmowania, ale również narodziny dziecka sprzyjają takiej formie prezentu. Do ikony dołączamy hagiografię oraz na odwrocie ikony na życzenie dedykację ozdobnym pismem.

Prace wykonujemy na drewnie, często bukowym, ale też modrzewiowym i innych. Z tyłu ikony na życzenie zamawiającego dodajemy dedykację napisaną ręcznie pismem ozdobnym. Wszystkie ikony tworzone są w skupieniu i modlitwie, bazując na rosyjskiej szkole ikonopisania.

Prymicje to wyjątkowe święto w życiorysie każdego kapłana, dlatego przygotowaliśmy na tą okazję wyjątkową ikonę Chrystusa Wiecznego Kapłana. Do ikony załączamy wkładkę z wyjaśnieniem symboliki ikony-krzyża oraz na życzenie dedykację ozdobną, złoconą czcionką.