Liberika – szybkie czytanie

Liberika – szybkie czytanie 

Jest to kurs dla starszej młodzieży i dorosłych oraz kurs dla dzieci od 8 lat
Kurs trwa 4 miesiące – 16 zajęć, zajęcia raz w tygodniu (45min-15min-45min).

Koszt: 240 zł za 4 spotkania

Każdy z nas chciałby szybko czytać książki, tym bardziej gdy mamy ich wiele do przeczytania, a nie koniecznie są dla nas przyjemne czy interesujące. Kurs Szybkiego Czytania-LIBERIKA może nam w tym pomóc. Szybkość czytania tekstu wzrasta nawet do 1000 sł/min, a rozumienie tekstu do 60-80%. Przeciętny dorosły człowiek czyta tekst z prędkością około 250 sł/min, rozumiejąc z tego co przeczytał zaledwie w 40%…

Czy ta metoda jest rodzajem „KODOWANIA”?
Na szczęście NIE!
Są takie metody szybkiego czytania, które, na przykład, sa stosowane podczas szkolen służb specjalnych – polegają one na kodowaniu mózgu… Po takim kursie człowiek zamiast czytać książki zaczyna je wprost „oglądać”, Kodowanie już ma wpływ na psychikę ludzką.
LIBERIKA-Szybkie Czytanie nie ma nic wspólnego z kodowaniem!!!
Zajęcia mają charakter bardzo intensywnych, urozmaiconych i ciekawych ćwiczeń mózgu, takich jak na przykład tabele Szulca, czytanie z rytmem, ćwiczenia rozwijające podzielność uwagi i inne. Zajęcia, jak i praca domowa, oparte są między innymi na platformie internetowej, która pomaga szybciej opanować materiał.
Możliwości ludzkiego mózgu są zdumiewające i człowiek może nad nimi zapanować!

Czasem ludzie pytają: „Chcę mieć przyjemność z czytania, czy po kursie również będę mógł delektować się czytaniem?” TAK. Po kursie szybkiego czytania człowiek panuje nad technikami czytania i może je zastosować albo nie.
Czytając klasycznym sposobem, często nie pamiętamy co przeczytaliśmy przed chwilą będąc myślami zupełnie gdzieś indziej np „co muszę kupić w sklepie? z kim się spotkać?” i td. Dzieje się tak dlatego, że nasz mózg czyta o wiele szybciej, wychwytuje tekst do przodu, pomimo, że jeszcze nie doczytaliśmy tekstu do końca!

Dla kogo przeznaczona jest LIBERIKA-Szybkie Czytanie?

MŁODZIEŻ i DOROŚLI: Warunkiem jest umiejętność płynnego czytania wyrazów
DZIECI: Udział w kursie może wziąć dziecko, które czyta min 40 słow/min -autentyczna prędkość czytania sprawdzana jest podczas zajęć pokazowych w bezstresowy sposób. Dziecko powinno umieć płynnie przeczytać słowo, nie sylabując go. Tutaj jest ważny moment: jeśli dziecko jeszcze sylabuje wyrazy, trzeba zaczekać z szybkim czytaniem.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ LEKCJE POKAZOWĄ!

 

Rekomendowane artykuły